IŠMANESNI DWG BRĖŽINIAI BIM PROJEKTAMS

GERIAUSIA KLASĖS CAD PROGRAMINĖ ĮRANGA DOKUMENTUOTI REVITO IR IFC PROJEKTUS DWG

DWG FOR BIM

Pasinaudokite BIM intelektu, kad automatizuotų CAD brėžinių gamybą

Techninės informacijos kiekis ir sudėtingumas statybos projektuose didėja diegiant 3D, BIM ir modeliavimą. DWG CAD brėžiniai gali būti naudojami šiems projektams dokumentuoti su didesniu detalumu ir sutelkti dėmesį į konkrečius vaizdus ir objektus.

Su ARES Commander galite importuoti ir peržiūrėti Revit ir IFC failus, bet įdomiausia iš jų išgauti 2D brėžinius, ištraukti BIM informaciją į lenteles ir nubraižyti papildomas CAD detales ant geometrijos, gautos iš BIM projekto.

Import .RVT arba .IFC modelius

Į savo DWG failus importuokite RVT 2011 į RVT 2021 (Revit failo formatas) arba IFC 2×3, 4, 4×1, 4×2 ir 4×3 (atviras BIM mainų formatas).

Filtruoti BIM informaciją

Išfiltruokite reikiamą informaciją iš BIM projekto ir perskaitykite BIM objekto ypatybes.

Ištraukos ir sklypo ypatybės

Išskleiskite BIM objekto savybes į lenteles arba eksportuokite į Microsoft Excel (pvz., išlaidų skaičiavimui).

Atnaujinkite DWG pagal BIM

Atnaujinkite sugeneruotų brėžinių geometriją naujomis BIM projekto versijomis, kai tik projektas bus atnaujintas. Taigi jūsų DWG failai lengvai atnaujinami naudojant BIM modelį.

Automatiškai generuokite 2D brėžinius

Ištraukite 2D brėžinius iš BIM projekto ir pridėkite daugiau DWG turinio.

Svarbiausios BIM brėžinių funkcijos ARES Commander

Spustelėkite bet kurią iš toliau pateiktų temų, kad pereitumėte į atitinkamą skyrių

Fixing the broken workflow between CAD and BIM software

Pastatų informacinio modeliavimo (BIM) programinė įranga egzistuoja daugiau nei dvidešimt metų. Didelis susidomėjimas BIM, nes tai yra protingesnis būdas bendradarbiauti įgyvendinant statybos projektus. Kai kurie iš pirmaujančių sprendimų yra Revit iš Autodesk, ArchiCAD iš Graphisoft, AllPlan iš Nemetschek arba Tekla Structures iš Trimble.

Nepaisant to, statistika rodo, kad mažiau nei 20% vartotojų perėjo prie BIM. DWG formatas išlieka de facto 2D vykdymo brėžinių, operacijų ar priežiūros veiklos standartu. Net organizacijose, kurios masiškai naudoja BIM, nuolat dirba 3–10 kartų daugiau CAD naudotojų, dirbančių su 2D techniniais brėžiniais.

Tačiau pagrindinė problema yra ta, kad BIM programinės įrangos 2D išvesties kokybė yra labai prasta. Darbo eiga tarp BIM ir CAD vartotojų nutrūksta, todėl švaistomas laikas ir ištekliai.

Manome, kad BIM vertė gerokai padidėtų, jei BIM duomenimis būtų galima efektyviai dalytis ir su kitais projekte dalyvaujančiais specialistais.

Štai kodėl mes sutelkiame savo pastangas į BIM funkcionalumą ARES CAD programinėje įrangoje apie DWG brėžinius ir duomenų išgavimą.

BIM prijungimo prie DWG su ARES Commander pranašumai

BIM modeliai savaime yra informacijos vandenynai

Specialūs DWG CAD brėžiniai padeda sutvarkyti šį sudėtingumą, sukuriant logišką ir praktinę dokumentaciją, pateikiant specifikacijas, leidžiančias sutelkti dėmesį į svarbias projekto detales, ir suteikia galimybę įsipareigoti, būtina teisinei atsakomybei, susitarimui ir patvirtinimui.

ARES Commander BIM funkcijos leidžia pasiekti, vizualizuoti ir suprasti BIM duomenis visais jų smulkmenomis. BIM įrankių rinkinys palengvina kiekio paėmimą, leidžia tiksliai automatiškai generuoti DWG brėžinius tiesiai iš BIM modelio, taip pat braižyti pasirinktus elementus, grupes ir esybes. Būdama visapusiška DWG CAD programinė įranga, ji leidžia toliau pridėti CAD detales tiesiai į DWG brėžinius.

Greitesnė brėžinių gamyba su aukštesniu detalių lygiu

Labai detalius 2D brėžinius yra daug lengviau įvertinti ir patvirtinti nei 3D BIM failus, kuriuose informacija paslėpta savybėse, o tai yra dar viena svarbi priežastis, kodėl statybos projektai dokumentuojami DWG techniniais brėžiniais: failai, kuriais dalijamasi su klientais ar partneriais, reiškia teisinę atsakomybę.

Naudodamiesi brėžiniais galite logiškai ir praktiškai tvarkyti techninę informaciją. Piešiniai padeda sutelkti dėmesį į svarbias detales. Jie paaiškina, kas yra įsipareigojama ir patvirtinta, kad projektas būtų tinkamai įvykdytas.

Išmanieji ir intelektualūs DWG brėžiniai iš BIM failų su ARES Commander

BIM ir CAD yra du procesai, dažnai vykdomi lygiagrečiai, sekdami arba kartojantys vienas kitą, tačiau kartais skausmingai atsijungiantys, todėl reikia daug laiko atimti rankinį jau esamų CAD brėžinių pertvarkymą, t. y. pasikeitus projekto matmenims ar BIM modeliui. atnaujinama išsamiai.

BIM brėžinių funkcijos programoje ARES Commander

Importuokite RVT ir IFC projektus į savo DWG failą

BIM navigatorius leidžia importuoti ir .rvt (Autodesk Revit(R) failo formatas) ir .ifc (IFC – Industry Foundation Classes) failus. Jūs netgi galite sujungti BIM informaciją iš kelių failų ir vizualizuoti rezultatą 3D formatu.

Ištirkite BIM informaciją

Naudodamiesi BIM navigatoriumi tyrinėkite savo BIM projektų konstravimo medį su visomis disciplinomis, klasėmis, tipais, objektais ir kt. Galite vizualizuoti BIM projektą 3D formatu ir BIM objektai bus paryškinti juos pasirinkus BIM navigatoriuje.

Peržiūrėkite BIM brėžinių navigatorių

View Navigator ypač naudinga BIM projektams, įskaitant Revit arba IFC modelius, importuotus į ARES Commander. Galite lengvai išnagrinėti savo modelį iš skirtingų kampų ir sukurti iš jų BIM brėžinius naudodami plano, pjūvio ir aukščio funkcijas.

BIM savybių paletė

Pasirinkite vieną ar daugiau BIM objektų ir perskaitykite išsamią jų BIM informaciją. Juos galite pasirinkti iš BIM modelio arba BIM navigatoriaus. Netgi BIM brėžiniuose 2D geometrija išlaiko ryšį su BIM savybėmis ir tokią informaciją galite perskaityti iš paletės.

Prieiga prie tokios informacijos labai padės CAD vartotojui suprasti projektą ir patobulinti brėžinius.

BIM filtrai

Kurkite ir išsaugokite išplėstinius filtrus, kad atskirtumėte tik jūsų BIM brėžiniams svarbią BIM informaciją. Sujunkite tokius kriterijus kaip disciplina, bruožas, klasė, objektų tipas…

BIM duomenų išgavimas

Išskleiskite BIM duomenis iš pasirinktų objektų. Išskirtus duomenis galima įterpti kaip lentelę brėžiniuose arba eksportuoti į .csv failą, kad būtų galima toliau dirbti skaičiuoklėje.

Naudojimo atvejai apima BOM (Bill of Materials), apklausas, kiekio padidėjimą, sąnaudų įvertinimą ir kt.

Lengvai kurkite grindų planus, pjūvius ir iškilimus bei automatizuokite brėžinius

Piešimo automatizavimas gali sutaupyti brangaus laiko. Be objektų, sugeneruotų iš BIM modelio, ARES Commander automatizuoja varginančias užduotis, tokias kaip figūrinių išnašų įterpimas į kitus brėžinius, simbolinės grafikos, pvz., durų ar sūpynės simbolių, įterpimas ir lapų su keliais rodiniais konfigūravimas.

Pridėkite papildomos informacijos ir turinio naudodami savo CAD įgūdžius

Pasinaudokite visomis ARES Commander CAD funkcijomis, kad sukurtumėte ir įtrauktumėte daugiau informacijos bei išsaugotumėte projektus DWG formatu.

Tvarkykite rodinius naudodami maketus

Lengvai kurkite maketus iš kelių lapų: kiekvienas BIM brėžinys parodo išsamų BIM modelio vaizdą, kurį galima išdėstyti reikiamu masteliu maketo lape. Tada kiekvienas lapas gali būti sukonfigūruotas su keliomis peržiūros sritimis.

Maketai yra paruošti spausdinti ir veikti lygiai taip pat, kaip ir bet kuriame kitame DWG faile. Jei bendrinate DWG failą su kuo nors, naudodamas kitą CAD programinę įrangą, jis galės perskaityti jūsų DWG failą ir matyti lygiai tokius pačius išdėstymus.

Vis dėlto ARES Commander pranašumas yra tas, kad jūsų maketai išlaiko ryšį su BIM modeliu ir todėl gali būti atnaujinami, kai importuojama nauja BIM versija.

Sumažinkite pastangas atnaujinti brėžinius, kai keičiamas BIM

BIM ir CAD dažnai yra du procesai, vykstantys greta. Bet jūs tikrai nenorite praleisti jokio nedidelio atnaujinimo ar perdaryti visų savo piešinių vėl ir vėl…

Naudodami ARES Commander galite iš naujo įkelti anksčiau importuotus BIM projektus ir atnaujinti brėžinius. Bus atnaujinta 2D geometrija jūsų BIM brėžiniuose, taip pat visi anksčiau sukurti maketai. Be to, visi CAD objektai, kuriuos pridėjote viršuje, norėdami komentuoti ir piešti, išliks nepakitę.

BIM medžiagų kartografas

Automatizuokite 2D objektų stilių naudodami naują medžiagų atvaizdavimo priemonę, konfigūruodami taisykles, pritaikydami ir suderindami objektų stilių BIM brėžiniuose pagal jūsų pageidavimus. „Nustatyti vieną kartą / naudoti kiekvienam piešiniui“ pavadinimų susiejimo sąsaja netrukus leis medžiagoms priskirti konkrečią spalvą, liuką ar grafinį stilių.

BIM etikečių automatizavimas

Kadangi BIM brėžiniuose išsaugoma visa objektų BIM informacija, galime panaudoti šią informaciją, kad automatizuotume varginančius darbus.

Naudodami BIM etiketes galite pasirinkti vieną ar daugiau objektų ir automatizuoti etikečių generavimą su specifine informacija, gauta iš BIM savybių. Taigi galite pasirinkti visus langus ir kiekvienam sugeneruoti etiketę, nurodant matmenis, aukštį ir tipą.

Įdomiausia, kad BIM etiketės bus automatiškai atnaujinamos atnaujinus BIM modelį.

BIM etiketės: kambariai ir erdvės

Pateikite esamų patalpų ir erdvių savybes brėžiniuose ir etiketėse: Patalpos ir erdvės yra svarbi detaliųjų planų dalis. Dabar brėžiniuose ir etiketėse rodomos patalpų ir erdvių savybės, kurios jau yra apibrėžtos BIM modelyje (pavyzdžiui, pavadinimas arba sritis).

Išmanieji BIM matmenys

Kaip ir BIM etikečių atveju, BIM objektų intelektas gali būti panaudotas kuriant protingesnio tipo matmenis.

Naudodami BIM matmenis galite pasirinkti kelis objektus ir sugeneruoti labai greitai suderintus matmenis. Pavyzdžiui, tai gali būti visi konkrečios sienos objektai. Jei BIM modelis bus atnaujintas, bus atnaujinta ne tik jūsų BIM brėžinio geometrija, bet ir šie BIM matmenys.