• Renga BIM
  • Naujosios Renga BIM versijos 4.4 apžvalga
Naujosios Renga BIM versijos 4.4 apžvalga

Naujosios Renga BIM versijos 4.4 apžvalga

Renga programinės įrangos produktų komanda su malonumu praneša apie Renga 4.4 pasirodymą visiems mūsų dabartiniams ir būsimiems vartotojams. Naujausioje Renga versijoje mes pristatėme parametrinius objektus silpnos srovės sistemose, tekstūros medžiagose ir tinklelio linijose, kurie buvo importuoti ir eksportuoti į IFC. Skaitykite toliau ir sužinokite, ką naujo turi Renga 4.4.

Prieš dvejus metus Renga kūrėjų komanda pristatė efektyvių priemonių rinkinį, skirtą kurti inžinerines sistemas. Vandens ir nuotekų inžinieriai pirmieji įvertino turtingas MEP modelių galimybes. Netrukus po to Renga BIM sistemą atrado šildymo ir vėdinimo inžinieriai. Žemos įtampos sistemų inžinieriai taip pat gali naudoti mūsų programinę įrangą, nes mūsų kūrėjų komanda gerokai išplėtė elektros sistemos funkcijų sąrašą. Buvo pridėtos naujos laidų priedų kategorijos: durų skambutis, dūmų detektorius, liepsnos detektorius, šilumos detektorius, rankinis iškvietimo taškas, mygtuko kolonėlė, aliarmo sirena ir maitinimo sistema (1 pav.).
1 pav. Priešgaisrinė signalizacija
Vartotojai gali gauti visus šiuos objektus, priskirtus medžiagoms, bendriems matmenims, prisijungimo taškų vietai, ir pridėti savybių, pavyzdžiui, nurodyti gamintoją ir tiekėją. Naujų inžinierių funkcijų sąrašas čia nesibaigia. Elektrinio skirstomojo skydo stilius dabar turi įvairius pavojaus pulto įrenginius, įskaitant: valdymo skydą, ekraną ir valdymo bloką bei adresuojamą relės modulį. Verta paminėti, kad vartotojai dabar gali priskirti sistemos priskyrimo kategorijas aliarmo skydo įtaisams, tokiems kaip apšvietimo grandinė, maitinimo grandinė, kitos elektros sistemos (2 pav.).
2 pav. Signalizacijos skydelio prietaiso modelis ir brėžinys su simbolio detalumu
Naudodami išsamų informacinį modelį, žemos įtampos sistemų inžinieriai dabar gali generuoti reikiamus grafikus, brėžinius pagal skirtingus LOD lygius ir eksportuoti modelius IFC formatu.
3 pav. Automatinės priešgaisrinės signalizacijos sistemos fragmentas
Architektai taip pat gali rasti daugybę patogių ir naudingų naujų funkcijų. Naujas leidimas leidžia jiems ant medžiagų paviršiaus priskirti ne tik neseniai įvestus vektorinius liukus, bet ir tekstūras (4 pav.).

4 pav. Modeliai, tinkantys vizualiniam stiliui Textured

Galite atsisiųsti tekstūras PNG, JPG ir JPEG formatu. Reikėtų pažymėti, kad tekstūros gali būti rodomos ne tik 3D vaizde, bet ir brėžiniuose (5 pav.).
5 pav. Tekstūra piešiniuose
Renga 4.4 taip pat siūlo keletą naujų funkcijų konstrukcijų inžinieriams. Dabar jie gali valdyti plokščių, kolonų ir sijų, kurios yra rodymo stiliaus mazgų dalis, rodymą. Šis funkcionalumas yra nepaprastai svarbus kuriant konstrukcinių elementų išdėstymą planuose ir sekcijose pagal skirtingus LOD lygius (6 pav.).
6 pav. Surinkimo matomumas buvo koreguojamas pagal ekrano stilių, kad gautų struktūros išdėstymą
Naujasis Renga 4.4 leidimas leidžia architektams, dizaineriams ir inžinieriams lygiagrečiai bendradarbiauti įgyvendinant projektą. Priminsime, kad Renga bendradarbiavimo serveris buvo paleistas praėjusių metų gruodį. Vienas iš pagrindinių mūsų tikslų yra išplėsti bendradarbiavimo galimybes Renga programoje. Mūsų skyriaus kūrėjai šiame skyriuje padarė galingą postūmį įgyvendindami bendradarbiavimą vienoje lentelėje. Šis bendradarbiavimas buvo įgyvendintas pagal analogiją su Google Tables. Daugelio vartotojų lentelę gali redaguoti skirtinguose langeliuose (7 pav.) Arba viename langelyje, vienam vartotojui užpildant tekstą, kitam konfigūruojant formatavimą
7 pav. Bendradarbiaukite tuo pačiu stalu tuo pačiu metu
Dirbant prie didelių projektų, susidedančių iš kelių pastatų ar objektų, modelio koordinavimas yra labai svarbus. BIM programinė įranga turi suteikti vartotojams vieningą koordinačių sistemą ir gebėti atsižvelgti į pastato projekto orientaciją į šiaurę. Nesvarbu, ar bendradarbiavimas vyksta tik naudojant Renga programinę įrangą, ar naudojant skirtingus BIM sprendimus. Antrasis scenarijus yra įmanomas dėl efektyvaus keitimosi duomenimis naudojant atviro failo formatą IFC. Bendradarbiaujant su skirtingais BIM sprendimais, duomenų valdymo programinei įrangai, pavyzdžiui, Pilot-BIM, reikalingi automatizuoti mazgai ir ekspertų įvertinimas konsoliduotame BIM modelyje. Dėl įdiegtų naujų specialių funkcijų palaikymo, galima iš naujo apibrėžti santykinę objektų vietą ir orientaciją IFC (8 pav.).
8 pav. Pastato koordinatės objekto atžvilgiu
Naujų specialių IFC funkcijų palaikymas taip pat leidžia nurodyti Renga modelio geografinę vietą ir derinti su GIS programine įranga naudojant IFC formatą.
Be to, Renga kūrėjų komanda gerokai išplėtė 3D objektų importavimo su IFC geometriniais vaizdais funkcionalumą. Šiame leidime pridėjome 30 geometrinių vaizdų. Tai leis Renga dirbantiems projekto dalyviams be jokios įtampos sekti ir skaityti visus modelio pakeitimus įvairiose BIM programinėse įrangoje. Šiame straipsnyje mes supažindinome jus su pagrindinėmis Renga 4.4 leidimo savybėmis. Mūsų kūrėjai pristatė naujus įrankius ir patobulinimus, kurie padės sukurti nuoseklų, nuoseklų ir išsamų modeliu pagrįstą pastato projektą ir dokumentaciją.
Atsisiųskite bandomąją Renga versiją dabar ir naudokitės visais įrankiais ir funkcijomis, kurie leis pagerinti projekto rengimo rezultatus.